Każdy wie że ściany są bardzo ważne nie tylko pod względem podziału mieszkanka jednak również udekorowania wnętrza. Ściany stanowią nadrzędny element dekoracji wszelakiego wnętrza. Decyzja o sposobie wykończenia ścian wyraźnie oddziałuje na wystrój całkowitego wnętrza. To właśnie na ściany zwracają pierwszą spostrzeżenie gości. Nikt nie spojrzy na sufit czy podłogę. Dlatego też odpowiednia stylizacja ścian żąda zaangażowania, imaginacji i inwencji.

Współcześnie najbardziej popularną postacią wykończenia jest ewidentnie malowanie ścian za pomocą farb różnorodnego typu, jest to tani i szybki sposób. Drugim pod względem sławy sposobem wykończenia ścian jest tapetowanie ścian, które obecnie jest bardzo atrakcyjne i daje znakomity efekt ale żąda znajomości tematu. Udekorowanie ścian nie ogranicza się jedynie do ich pomalowania czy również wytapetowania, aranżacja ścian może przybierać znacznie ciekawsze postacie. Minionymi czasy bardzo modne stały się naklejki na ścian czy też szablony na ścianę. Zarówno jedne jak i drugie łączone z różnymi elementami tworzą spoistą całość. Interesująca dekoracja ścian wymaga wcześniejszego przygotowania zacnego projekty. Bardzo ważny jest kolor ścian (mała łazienka), który będzie istotą do wszystkich elementów dekoracyjnych.

Nie sposób opisać efektu ostatecznych które daje ozdobne malowanie ścian czy też zdobienie. Warto zajrzeć na witryny internetowe i przejrzeć prasę z gotowymi już dekoracjami wnętrz i zaczerpnąć z nich pomysłu. Opcji jest dziś bardzo wiele, wystarczy trochę pomysłowości i kreatywności jak również odrobina ducha artysty.

Tags: